پرورش زالو ،شغلی نو با سودی عالی

پرورش زالو

پرورش زالو

پرورش زالو در چندین سال اخیر در ایران و دنیا، علاقه مندان بسیاری را به خود جذب کرده است و دلیل این جذابیت بازگشت سرمایه بسیار مناسب و بازار فروش بکر زالو می باشد.

فصل بهار و بخصوص اردیبهشت ماه بهترین زمان برای شروع فعالیت پرورش زالو می باشد زیرا در طبیعت زالو ها از خواب زمستانی بیدار می شوند و فعالیت خود را شروع می کنند.

در طبیعت تالاب‌ها و شالیزارها و بعضاً قنات‌ها، محیط‌های مناسبی برای زالوها می‌باشند و بیشتر زالوهای طبی در مناطق معتدل شمال کشور یافت می‌شود.

باید در نظر داشت که زالوی شرقی که بالاترین کیفیت درمانی را دارد در کشور ایران به وفور می‌باشد و بالاترین خریداران را در دنیا به خود اختصاص داده است که البته شایان ذکر است گونه‌های دیگر و حتی گونه‌های سمی نیز به وفور یافت می‌گردد که در خرید و تهیه زالوهایی مولد ابتدایی از طبیعت باید این مطلب را مدنظر داشت که در این خصوص مجموعه گروه sellleech می‌تواند در کنار شما قرار بگیرد تا استرس ناشی از تهیه زالوی خانواده‌ی دیگر را از بین ببرد.

پرورش زالو از آنجایی که بازگشت سرمایه ی بسیار خوبی دارد و می توان با فضای بسیار کم و سرمایه ی اندک کار را شروع کرد مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است، زیرا هم می توان به عنوان طرح خانگی و هم طرح صنعتی و نیمه صنعتی از این حرفه استفاده کردنکته ی دیگری که کار پرورش زالو را جذاب کرده است قیمت زالو در کشور های اروپایی می باشد که بین ۶دلار تا ۸ دلار متغیر است و این تفاوت قیمت می توان این حرفه را به صادراتی پرسود و غیر نفتی برای ایران تبدیل کند. به غیر از بازار صادراتی عالی زالو در داخل کشور نیاز روزافزون کشور به زالوهای پرورشی و از طرفی سود بسیار بالای پرورش زالو، موقعیت اقتصادی بسیار مناسبی را فراهم آورده است. لازم به ذکر است هم‌اکنون زالوهای پرورشی موجود به هیچ‌وجه جوابگوی نیاز روزافزون بازار نیست.

به طور خلاصه می توان مزایای سرمایه گذاری در صنعت پرورش زالو را چنین برشمرد:

 • سرمایه اندک جهت شروع کار
 • نیاز به حداقل فضا و محیط های کوچک و خانگی جهت پرورش
 • سود دهی فراوان
 • دوره بازگشت سرمایه کوتاه و دسترسی سریع به درآمد
 • تغذیه ارزان و در دسترس
 • حداقل رسیدگی
 • مصرف روزانه زالو در ایران برای مصرف پزشکی
 • فروش ماده اولیه به تولید کننده های بزرگ
 • تقاضای زیاد بازار
 • صادرات و بازار جهانی عالی و رقابت با کشورهای اروپایی به دلیل هزینه پایین تولید در کشور
 • ترویج و آموزش این صنعت نو
 • گسترش سریع طب سنتی در ایران و جهان
 • فرآوری زالو و تهیه روغن اسانس و آنزیم های مختلف در صنایع دارویی پزشکی و آرایشی بهداشتی

در کشور ایران با توجه به علاقه مردم به طب سنتی در سال های اخیر و حمایت های دولت جدید و اهداف اقتصاد مقاومتی، نیاز به زالو  هر روز بیش از پیش می شود ولی زالو های موجود در بازار جوابگوی تقاضای روزافزون بازار را ندارند.

لذا با پرورش زالو بصورت تخصصی در کارگاه های پرورش زالو،  هم می توان نیاز های روز افزون بازار را پاسخ داد و هم با ایجاد فرصتی برای کسب سود عالی، جلوی صید بی رویه زالو از تالاب ها را که باعث تهدید بقای آن می شود جلوگیری کرد.

((برای مشاهده خدمات مشاوره ای گروه sellleech اینجا کلیک کنید))

گروه sellleech مفتخر است با داشتن تیمی از متخصصان ماهر و  آموزش دیده در زمینه مشاوره و پرورش زالو اعلام کند که آمادگی هر گونه مشاوره حضوری و یا تلفنی در زمینه پرورش زالو به صورت تخصصی برای راه اندازی و اجرای کارگاه های پرورش زالو به سرمایه‌گذاران خرد و کلان ارائه دهد. همچنین پکیج “راهنمای عملی پرورش زالو”که حاصل اطلاعات تئوری و تجربه عملی گروه sellleech می باشد، تدوین گردیده که همراه با لوح های آموزشی برای شروع کار شما عزیزان ارائه خواهد شد.

ارتباط تلفنی: ۰۹۱۶۰۲۸۴۶۵۸

 (مهندس زارعی)

مطالب مرتبط:

زالو اقتصادی

پرورش زالو

آشنایی با زالو

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

2 نظر

 1. عای

  با سلام، لطفا رزومه ی خود را هم در گروه بزارین.اینکه علمتون رو از چه کسی و کجا یاد گرفتین.
  چون من فیلمی از شما دیدم که کلمه به کلمه ی اون اشتباه محض بود.عکس دهان ماهی نشون میدین میگین آرواره ی زالو.خجالت داره

  پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *