Untitled

نکات حین زالو درمانی

نکات حین زالو درمانی

نکات حین زالو درمانی

زالو با خونخواری خود، خون آلوده و فاقد اکسیژن را از عمق بدن خارج و همزمان، بزاق خود را که حاوی ماده ضدّانعقادی هیرودین و بیش از ۱۰۰ نوع ماده فعّال دیگر است به بدن تزریق می‌کند. در ابتدا محل زالو درماني را کاملاً با آب و صابون شستشو داده و سپس با آب فراوان آبكشي شود. بدلیل اینكه زالوها به بو حساس هستند باید محل موردنظر از هر گونه بو (بوي عرق، صابون، عطر، ادکلن، مواد آرایشي و بهداشتي، مواد ضدعفوني کننده مانند بتادین، الكل، ساولن و… ) عاري باشد.

زالوها باید در محلي کهاحتقان بیشتری را دارد انداخته شود. همچنین بهتر است در زالو درمانی ابتدا زالوهاي گرسنه و کوچك استفاده شوند. در صورتیكه قبل از انداختن زالوها، دقایقي قبل زالوها را در ظرف بدون آب و در محیطی سرد قراردهند بهتر به موضع موردنظر مي چسبند.

زالو نباید به طور مستقیم روي رگ انداخته شود. همچنین در مناطق سرد، بسیار متورم، رنگ پریده و مشكوك نباید به زالو درمانی اقدام کرد.

می توان محل مورد تجویز را بادکش نموده و زالو را با پنس سر گرد بدون دندانه روي محل موردنظر قرار داد . سپس زالو با گردش روي پوست، نقطه مناسب خونگیري را پیداکرده، به آن چسبیده و شروع به مكیدن خون مي کند. همچنین می توان با استفاده از سرنگ پزشکی و قراردادن زالو در آن، زالو را در منطقه مناسب قرار داد تا به آنجا بچسبد.

روش دیگر براي قراردادن زالو در محل به این صورت است که زالو را داخل لیوان حاوي آب قرارداده و لبه لیوان را به محل زالواندازي مي چسبانند، آنگاه زالو در آب حرکت کرده و خود را به پوست رسانده و به محل مي چسبد.

در حین زالو درماني باید مراقب حرکات زالو و تغییر محل مكش زالو باشید. باید مراقب بود تا وقتي زالو به منطقه چسبید حرکات تموجي پیدا مي کند که نشانه مكیدن خون است و بتدریج بزرگ ميشود.

باید توجه داشت که زالو معمولاً ۴۰ الي ۶۰ دقیقه به خونخواري ادامه مي دهد.

باید در طول مدت زالواندازي مراقب حرکت زالو بود زیرا زالوها ممكن است بعد از چسبیدن، محل را رهاکرده و روي بدن فرد حرکت کنند. به هیچ وجه نباید از یك زالو براي دو نفر استفاده کرد. زیرا بعضي از زالوها ممكن است پس از خوردن چند قطره خون از پوست جدا شوند و مجدداً به محل نچسبند.

زالو آنقدر خون مي مكد تا بادکرده، از پوست جداشده و بیافتد. چنانچه زالو از بدن جدا نشد مي توان روي زالو مقداري نمك طعام و یا خاکستر پنبه ریخته تا زالو بیافتد. می توان محلي را که زالو آنرا جراحت کرده توسط لیوان حجامت بادکش کرده تا باقیمانده خون خارج شود.

افرادي که اولین بار اقدام به انداختن زالو مي کنند دچار استرس و ترس مي شوند که باید با صحبت کردن و توضیح درباره روش انجام کار،فرد را جهت انداختن زالو آماده کرده تا ترس فرد را کاهش داد.

اما نکته کلیدی زالو درمانی این است که پس از آنکه زالو موضع را رها کرد بگذاریم خونروی ادامه پیدا کند تا خون بند بیاید و سپس پانسمان انجام شود. بعضی از مردم از این خونریزی می ترسند و تلاش می کنند جلوی آن را بگیرند اما این ترس تا حدودی بی مورد است و معمولا حدود ۴ تا ۸ ساعت خون ریزی نم نم باید ادامه داشته باشد تا تاثیر زالودرمانی کامل گردد.

گروه Sellleech با کادری مجرب و آموزش دیده آمادگی خود را در زمینه تهیه ی زالو پزشکی با کیفیت مناسب و راهنمایی و همراهی شما عزیزان را اعلام می دارد. همچنین پزشکان متخصص گروه ما آمادگی هرگونه مشاوره و پاسخگویی را در زمینه زالودرمانی دارند.

ارتباط تلفنی: ۰۹۱۶۰۲۸۴۶۵۸

ارتباط تلگرامی : ۰۹۳۵۷۹۸۵۳۹۲

 (مهندس زارعی)

مطالب مرتبط : توصیه های پیش از زالودرمانی

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *