۳۸۴df073-b186-4a3a-8318-9c5d3383aa08
۱۱۱۱۱۱۱

لارو زالو

لارو زالو

لارو زالو

لارو زالو یکی دیگر از انواع زالو در کنار زالو مولد و زالو پزشکی از حیث اندازه می باشد.لارو زالو ، بچه زالوهایی می باشندکه به اندازه دانه های برنج و دارای وزن یک گرم و کمتر هستند.
لارو زالو از پیله هایی به نام کوکون که توسط زالوی مولد گذاشته می شود، خارج می شود.
زالوهای مولد بیشتر کوکون‌هایشان (تخم‌هایشان) را در خاک لبه استخر یا اسفنج‌های میانی استخرها می‌گذارند. کوکون‌ها به وسیله کلیتلوم، که یک ناحیه غنی از غدد، وقع در یک‌‌سوم قدامی بدن زالو می‌باشند، تولید می‌شوند. سپس زالو یک ماده مغذی آلبومینی که هیرودوپین نامیده می‌شود داخل کوکون تزریق می‌کند، به مرور زمان هیرودوپین به تدریج سفت شده و رنگش از سفید به زرد قهوه‌ای تغییر می‌کند. کوکون آستر داخلی ظریفی دارد و با یک ماده پروتئینی اسفنج قهوه‌ای مایل به زرد پر شده است، کوکون آب را ذخیره می‌کند و جنین را از دهیدراتاسیون (کم‌آبی و خشک‌شدن) محافظت می‌کند. به هنگام بیرون آمدن لارو زالو از توده اسفنجی کوکون، مادر دو حفره کوچک در هر سر کوکونی که اکنون بیضوی شکل است، ایجاد می‌کند. سوراخ‌ها به اندازه تقریبی ۱-۰/۵ میلی‌متر هستند و به زالوی جوان کمک می‌کند که از کوکون‌ رهایی یابد. لارو زالو بیرون آمده تقریباً ۲-۱ سانتیمتر طول و ۵/۱-۱ میلی‌متر قطر دارد (از نظر فیزیکی شبیه دانه‌های برنج) و در جهت تکمیل روند تکاملی‌اش، بعد از بیرون آمدن از تخم متحمل دگردیسی نمی‌شود. وقتی که لارو زالوها از تخم بیرون می‌آیند، بدنشان اساساً همانند زالوهای بزرگ است با این تفاوت که فقط کمربند تناسلی را دارا نمی‌باشند. طول مدت جنین‌زایی بسیار وابسته به دماست که در طبیعت می‌توانند از چند روز تا یک زمستان کامل طول بکشد. در حدود ۲ تا ۳ هفتگی زالوهای جوان قادرند پوست طعمه‌‌شان را سوراخ کنند، البته شایان ذکر است تا بیش از ۳ ماه لارو زالو می‌تواند بدون غذا زنده بماند.
از آنجائيكه زالوها پيله هايشان را كه شامل ۱۰ تا ۳۰ تخم هستند در خاك ساحل مرداب ها مي گذارند محتويات ، مواد معدني ، تركيبات ، گياهان و جانوران موجود در منطقه ي ساحلي نقش مهمي در توليد مثل زالوها به عهده دارند .
قرار دادن پيله ها در مناطق ساحلي ، جايي كه زالوهاي تازه متولد شده از خشك شدن و غرق شدن در اَمانند، مي تواند به عنوان نوعي از نگهداري اوليه از لارو زالو در نظر گرفته شود .
لارو زالو پس از خروج از تخم ابتدا محتويات نطفه را ترك كرده و به فضايي كه از آن خارج شده اند باز مي گردند تا تغذيه كنند ، سپس زالوهاي جوان شروع به تغذيه از مواد كف آب و ارگانيسم هاي پلانكتوني نموده، سپس به تغذيه از دوزيستان پرداخته و نهايتاً به مرحله ي تغذيه از جانوران مي رسند .

گروه Sellleech با داشتن تیمی از پزشکان و متخصصان ماهر و آموزش دیده در زمینه مشاوره و پرورش زالو، آمادگی خود را در زمینه تهیه ی انواع زالو ( لارو زالو ، پزشکی و مولد ) با بهترین کیفیت و راهنمایی و همراهی شما عزیزان در زمینه ایجاد، راه اندازی و توسعه فارم های پرورش زالو در طرح های خانگی، صنعتی و نیمه صنعتی را اعلام می دارد.

ارتباط تلفنی: ۰۹۱۶۰۲۸۴۶۵۸

ارتباط تلگرامی : ۰۹۳۵۷۹۸۵۳۹۲

 (مهندس زارعی)

مطالب مرتبط :

زالوی پزشکی

زالوی مولد

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *