۳۸۴df073-b186-4a3a-8318-9c5d3383aa08
۱۱۱۱۱۱۱

زالوی مولد

زالوی مولد

زالوی مولد

زالوی مولد زالوهایی با وزن بالاتر از پنج گرم و دارای کمربند تناسلی می باشند. زالوی پزشکی حداقل با ۸ بار تغذیه به زالوی مولد تبدیل می‌شود.

زالوهای پزشکی تا  سن ۲ سالگی امکان تکثیر شدن ندارند و از سن ۲ سالگی به بلوغ جنسی می‌رسند و به زالوی مولد تبدیل می شوند که البته بستگی به دفعات تغذیه و کیفیت غذایی که آنها مصرف می‌کنند، دارد. ویژگی بارز زالوی مولد، کمربند تناسلی موجود در زالوی مولد می باشد. زالوها دارای اندام جنسی نر و ماده بر روی بدن خود می‌باشند ولی به وسیله خودباورسازی، تولیدمثل نمی‌کنند، بلکه با دیگر زالوها جفت‌گیری می‌نمایند که پس از جداشدن هردوی آنها تخم‌ریزی می‌نمایند. جفت‌گیری زالوها بطور طبیعی در ماه های بهار و تابستان در داخل یا خارج آب انجام می‌شود، ولی در کارگا‌ه‌های پرورش زالو، دو الی سه بار در سال در داخل کشور در تمامی فصول با ایجاد شرایط مصنوعی زالوی مولد را وادار به جفت‌گیری و تخم‌ریزی می‌کنند.

هر زالوی مولد در فصل زایش می‌تواند هشت پیله یا بیشتر طی یک دوره ۱۲-۵ روزه بگذارد و از هر پیله (تخم) ۳۰-۱۵ عدد فرزند زالو بیرون می‌آید که حداقل از هر زالو ۱۲۰ عدد بچه زالو به دست می‌آید که در طبیعت ممکن است بخشی از بچه زالوها قبل از اتمام تکاملشان در محیط طبیعی در اثر گرسنگی، شکار و بیماری بمیرند که در کارگاه‌های تولیدی پرورش زالو این رقم تلفات نزدیک به صفر می‌رسد.

زالوی مولد بعداز ۸ بار زایش طی چهار سال، کم کم قدرت جنسی خود را از دست می دهد و کمتر تکثیر می کند. در اینجا که رشد جسمی زالو بیشتر شده می توان به عنوان زالو طبی بزرگ برای کلیه قسمت های بدن(دست ، پا، کمر و پشت) استفاده شود چونکه زالویی که از نظر جسمی رشد کامل کرده هم قدرت بادکش بیشتری داشته و می تواند خون کثیف را از عمق بیشتری مکش کند و هم تعداد آنزیم های مفید موجود در بزاق دهان زالوی طبی با بلوغ کامل بیشتر از زالوی جوان و غیر مولد می باشد.

بنابراین طبق مطلب بیان شده، پرورش دهندگان زالو باید این نکته را در نظر بگیرند که برای پرورش و تکثیر زالو باید حتما زالوی مولد جوان را تهیه کنند تا قابلیت حداکثر تکثیر در مدت نگهداری را داشته باشند.

گروه Sellleech با داشتن تیمی از پزشکان و متخصصان ماهر و  آموزش دیده در زمینه مشاوره و پرورش زالو، آمادگی خود را در زمینه تهیه ی انواع زالوی مولد ، پزشکی و غیره با بهترین کیفیت و راهنمایی و همراهی شما عزیزان در زمینه ایجاد، راه اندازی و توسعه فارم های پرورش زالو در طرح های خانگی، صنعتی و نیمه صنعتی را اعلام می دارد.

ارتباط تلفنی: ۰۹۱۶۰۲۸۴۶۵۸

ارتباط تلگرامی : ۰۹۳۵۷۹۸۵۳۹۲

 (مهندس زارعی)

مطالب مرتبط :

زالوی پزشکی

آناتومی زالو

خرید و فروش زالوی پزشکی

خواص بزاق زالو

فواید زالو درمانی

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

3 نظر

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *