Untitled

درمان میگرن با زالو درمانی

زالودرمانی میگرن

درمان میگرن با زالو

میگرن (Migraine) بیماری است که با سردردهای مداوم و سخت مشخص می‌شود و غالبا با اشکالات زود گذری در جریان خون مغزی و استفراغ همراه است. این بیماری با یک‌ نوع‌ سردرد شدید و ناتوان ‌کننده‌ معمولا در یک‌ طرف‌ سر ، که‌ به‌ همراه‌ آن‌ علایم‌ دیگری‌ مثل‌ تهوع ‌، استفراغ‌ و مشکلات‌ بینایی‌ وجود دارد همراه است. حمله‌ این‌ سردرد می‌تواند ۷۲ – ۲ ساعت‌ طول‌ بکشد. حملات‌ میگرن‌ در بعضی‌ از افراد ممکن‌ است‌ بطور هفتگی‌ رخ‌ دهند ، در حالی‌ که‌ در بعضی‌ دیگر ممکن‌ است‌ حتی‌ یک‌ بار نیز در سال‌ رخ‌ ندهند. میگرن‌ هر دو جنس‌ را تحت ‌تأثیر قرار می‌دهد، اما در زنان‌ شایع‌تر است‌. میگرن همچنین ممکن است ارثی باشد. بیماری در حوالی سنین بلوغ شروع شده و در میانسالی از نظر شدت و دفعات تکرار کاهش می‌یابد. حملات میگرن بیشتر صبح ها شروع شده و علایم اولیه آن تار شدن دید یا ظهور نقاط رنگی در خطوط جلوی چشم است. حملات سردرد چند ساعتی به طول می‌انجامد و پس از خوابیدن بهبود می‌یابد. عوامل‌ افزایش‌ دهنده‌ خطر میگرن عبارتند از:

استرس‌-سابقه‌ خانوادگی‌ میگرن-سیگار کشیدن-نوشیدن‌ الکل‌-مصرف‌ بسیاری‌ از داروها-کمبود خواب یا در بعضی‌ از افراد خوابیدن‌ زیاد

خونگیری در میگرن و در بیمارانی که خلط خون در بدن آن‌ها غالب شده است و یا دچار غلظت و فشارخون می‌باشند لازم و ضروری است. علامات غلبۀ خون همچون سرخی زبان، پری رگ‌های چشم، برافروختگی صورت، گرم بودن سر و صورت نسبت به سایر اعضاء و نبض قوی و تند در این بیماران دیده می‌شود.

خونگیری در بیمارانی که دچار غلظت خون هستند باید بوسیله حجامت‌عام و یا انداختن زالو پشت گوش‌ها و در صورت نیاز روی دست‌ها انجام شود.

 زالودرمانی در علاج میگرن تأثیر بسیار مطلوبی دارد. تجربه نشان داده که اگر هنگام حملۀ میگرن پشت گوش‌ها و روی پیشانی بیمار زالو انداخته شود ظرف چند ساعت سردرد از بین رفته تا مدتی طولانی سردرد بازگشت نخواهد کرد. البته زالودرمانی در میگرن در ابتدای درمان انجام می‌شود. سپس نسخه درمانی اجرا خواهد شد. در طول درمان ۲ بار دیگر به فاصله ۲۰ روز از یکدیگر زالوی مرحله دوم پشت هر گوش و پیشانی بیمار انداخته می شود. تعداد زالوها در هر بار برای هر گوش ۲ عدد و پیشانی نیز ۲ عدد زالوی کوچک است.

گروه Sellleech با کادری مجرب و آموزش دیده آمادگی خود را در زمینه تهیه ی زالو پزشکی و راهنمایی و همراهی شما عزیزان را اعلام می دارد.

ارتباط تلفنی: ۰۹۱۶۰۲۸۴۶۵۸

ارتباط تلگرامی : ۰۹۳۵۷۹۸۵۳۹۲

 (مهندس زارعی)

مطالب مرتبط: بیماريهایی که با زالو درمان می شوند

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *