۳۸۴df073-b186-4a3a-8318-9c5d3383aa08
۱۱۱۱۱۱۱

توصیه‌های پیش از زالودرمانی

زالودرمانی

توصیه های پیش از زالودرمانی

امروزه حدود یکصد بیماری توسط زالو درمان می‌شود. زالوهای مورد مصرف طبی و استریل یکبار مصرف بوده و قبل از استفاده‌ی پزشکی ماهها نگهداری و به شیوه‌های گوناگون پرورشی آماده‌ی مصرف پزشکی می‌شود. نگران آلودگی و انتقال بیماری توسط زالوها نباشید. قبل از زالودرمانی رعایت نکات زیر می تواند تأثیر زالودرمانی را بهبود بخشد:

۱) تمام آداب حجامت و فصد (زمان، مکان، رژیم غذایی قبل و بعد) درباره زالو درمانی هم صادق است.

۲) قرص وارفارین و آسپرین، دی پیریدامول، اسویکس، کلوپیدگرل و قرص‌های مسکن حداقل از سه روز قبل از زالودرمانی باید قطع شود.

۳) موهای موضع زالودمانی باید پاکسازی و تراشیده شود.

۴) قبل از زالودرمانی حداقل ۱۵ روز از یکی از رژیم‌های پاکسازی بدن استفاده شود.

۵) ۲۴ ساعت قبل از زالودرمانی مقاربت جنسی نداشته باشید.

۶) موضع زالودرمانی را فقط با آب خالی و صابون‌های غیرمعطر قبلاً شستشو دهید (از عطر و ادکلن و شوینده‌های معطر استفاده نکنید)

۷) پس از زالودرمانی موضع زالو اغلب اوقات خونریزی دارد و برای پیشگیری و سایر مشکلات، برنامه کاری، سفر، مهمانی پس از زالودرمانی نداشته باشید. لااقل ۸ ساعت پس از آن در استراحت و آرامش به سر ببرید.

۸) برای زالودرمانی عجله نکنید، ابتدا با داروهای گیاهی خاص، رژیم‌های پاکسازی بدن، بادکش و حجامت و فصد باید خون و کبد پاکسازی شود و سپس زالودرمانی اثر فوق‌العاده‌ای خواهد داشت.

۹) مصرف غذاهای سرد (لبنیات، تخم‌مرغ، برنج، مرغ، خیار و کاهو، کیوی، میوه‌ نارس و ترش، ماکارونی، آش جو، آلوچه و … ) قبل از زالودرمانی مجاز نیست (حداقل ۸ ساعت).

۱۰) مصرف رب انار، آب انار و گلاب (۶ واحد آب انار + ۱ واحد گلاب) مسهل‌ها و منضج‌های گیاهی قبل از زالودرمانی (حداقل یک هفته) بازده زالودرمانی را بسیار ارتقاء می‌دهد.

۱۱) گرسنگی یا پرخوری و بی‌خوابی و کم‌خوابی سبب کاهش تأثیر زالودرمانی خواهد شد.

۱۲) زن‌ها در حاملگی یا عادت ماهیانه نباید زالودرمانی کنند (بویژه زیر قوزک داخلی پا)

۱۳) قبل و بعد از زالودرمانی استحمام طولانی و گرم و سونا و جکوزی جایز نیست.

۱۴) زمان زالودرمانی آرامش روحی و عصبی و جسمی لازم است. در صورت داشتن استرس و ترس، اضطراب و هیجان زیاد یا نشاط بیش از حد با پزشک و دستیار مشورت کنید.

۱۵) اگر قبل و زمان زالودرمانی، تلخی‌ دهان و خشکی دهان دارید اندکی رب انار و رب آلو تناول کنید.

۱۶) اسهال، ادرار زیاد، تعریق فراوان، استفراغ فرااوان قبل از زالودرمانی نباید باشد.

۱۷) زالواندازی بهتر است در نیمه دوم ماههای قمری بهتر است به خصوص روزهای ۱۶ و ۱۷ ماه.

۱۸) عده‌ای از اطبای طب سنتی برای زالواندازی محدوده سنی قائل‌اند و قبل از ۲ سالگی و بعد از ۶۰ سالگی زالواندازی را مجاز نمی‌دانند. البته بعضی هم به این محدودیت اعتقادی ندارند و زالواندازی را در صورت نیاز در هر سنی مجاز می‌دانند.

۱۹) بهتر است زالو قبل از استفاده مدتی در آب صاف نگهداری شود و روزانه یک الی دو بار آب ظرف را تعویض نمود تا پاکسازی زالو بهتر انجام شود.

۲۰) زالو نباید مستقیماً روی رگ انداخته شود. در مناطقی از پوست که خیلی سرد و رنگ پریده و مشکوک به نظر می‌آید و یا شدیداً متورم است زالودرمانی مناسب نیست.

۲۱) برای نواحی نازک بدن مثل صورت نباید از زالوی درشت استفاده کرد، زالوها باید ریز باشند.

۲۲) در افراد آنمیک (کم‌خون) باید از زالوهای ریز استفاده کرد. در صورتی که مبتلا به بیماری‌های خونی و انعقادی و خونریزی‌دهنده هستید حتماً قبل از اقدامات درمانی، طبیب را مطلع سازید (بیماری‌هایی نظیر همفیلی، کمبود پلاکت‌ها، کم‌خونی و تالاسمی و …).

۲۳) در یک مرحله نباید از تعداد زیادی زالو استفاده کرد. چون ممکن است سیستم ایمنی بیمار، علیه بزاق‌ها واکنش نشان دهد و یا بیمار دچار ضعف شود در صورت نیاز، زالواندازی به دفعات انجام شود.

۲۴) برای زالودرمانی بهتر است بیمار بنشیند  و در صورت ضعف دراز بکشد و پاهایش را بالا ببرد تا خون به سمت مغز هجوم برد و ضعف از بین رود و تن بیمار خیس عرق می‌شود که این عرق نشانه از بین رفتن ضعف است و حالا باید به او عسل یا شربت عسل یا گلاب یا بیدمشک بدهید.

زالودرمانی در پزشکی جدید و مدرن‌ترین کلینیک‌ها و مراکز علمی معتبر جهان جای خود را باز کرده است به طوریکه ۱۳ هزار مقاله علمی پیرامون زالودرمانی به ثبت رسیده و در اروپا و آمریکا دهها بیماری و هزاران بیمار توسط زالودرمانی نجات یافته‌اند. در این زمینه کشور ما که زمانی بیشترین تجربه و دانش پیرامون درمان با زالوها را داشته است و مرغوب‌ترین نژاد زالو‌ها را ما به دنیا معرفی کرده‌ایم از تمام کشورهای جهان عقب‌تر است!!!

گروه Sellleech با کادری مجرب و آموزش دیده آمادگی خود را در زمینه مشاوره پرورش زالو و راهنمایی و همراهی شما سرمایه گذاران در این صنعت را اعلام می دارد.

ارتباط تلفنی: ۰۹۱۶۰۲۸۴۶۵۸

ارتباط تلگرامی : ۰۹۳۵۷۹۸۵۳۹۲

 (مهندس زارعی)

مطالب مرتبط : با زالو زیبا شوید ، بیماریهایی که با زالو درمان می شوند

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *