بازاریابی زالو

بازاریابی زالو

بازاریابی زالو

در تعریف بازاریابی جدید، بازاریابی عبارت است از: “فعالیتی انسانی در جهت ارضای نیازها وخواسته ها ازطریق فرآیند مبادله”. منشا و رکن اساسی نظام بازاریابی، نیاز وخواسته های انسان است. محصول نیز عبارت است از چیزی که قادر به ارضای یک خواسته باشد

بازاریابی زالو از جمله مراحل مهم در چرخه پرورش زالو است. در صنعت پرورش زالو، زالو به عنوان محصول صنعت و فرآیند پرورش، نیازسنجی و فروش زالو به عنوان بازاریابی زالوشناخته می شود.

اساساً می‌توان گفت پرورش زالو با وجود قدمتی طولانی به اندازه طب سنتی، هنوز ناشناخته مانده است.  باید تأکید کنیم آنهایی که با این کسب و کار آشنا شده‌اند دیگر به هیچ حرفه دیگری بجز گسترش و توسعه پرورشگاه خود فکر نمی‌کنند. زالو از جمله جانورانی است که در داخل کشور و در خارج کشور مشتری‌های زیادی دارد.

اهداف و مقاصد بازاریابی زالو در ایران را در موارد ذیل می توان بیان نمود:

۱- مراکز طب سنتی از جمله مراکزی هستند که مشتری دائمی زالوهای پزشکی هستند، بنابراین می توان برای فروش آنها بازاریابی کرد که البته بهترین شیوه، بازاریابی اینترنتی است.

۲- از آنجایی که در پیشینه تاریخی کشور ما توصیه هایی زیادی از طرف طبیبان و حکیمان ایران از قبیل حکیم ابو علی سینا و حکیم جرجانی و…. در مورد زالو درمانی و فواید آن شده است ما می توانیم با تکیه به طب اسلامی و سنتی ایرانی باعث ترویج بیشتر زالو درمانی و فواید آن در بین اقشار مختلف جامعه شویم.

۳- در چند سال گذشته به دلایلی از جمله مصرف سموم کشاورزی و آلودگی آب و هوا تعداد زالوها کاهش یافته است. با توجه به شرایط موجود، تولید و پرورش زالو می‌تواند به فرصت شغلی پرسودی برای همه جوان‌ها از جمله روستایی و شهری تبدیل شود.

۴- پرورش و تکثیر زالو از آنجایی که بازگشت سرمایه ی بسیار خوبی دارد و می توان با فضای بسیار کم و سرمایه ی اندک کار را شروع کرد مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است، زیرا هم می توان به عنوان طرح خانگی و هم طرح صنعتی و هم نیمه صنعتی از این حرفه استفاده کرد .

۵- زالوهای پرورشی موجود در بازار ایران به هیچ‌وجه جوابگوی نیاز روزافزون بازار نیست. نیاز روزافزون کشور به زالوهای پرورشی و از طرفی سود بسیار بالای پرورش زالو، موقعیت اقتصادی بسیار مناسبی را فراهم آورده است.

۶- زالو در دنیا بازار قابل قبول و بدون محدودیتی را نمایان ساخته است و زالودرمانی از جمله روش‌های رایج در طب سنتی سراسر دنیا است و پرورش این موجود هم از مشاغل پرسود با توجیه اقتصادی بالا  شناخته می شود و این موجود ارزشمند به عنوان یکی از زیر مجموعه هاي صنعت دامپروري می تواند موجب رونق صادرات غیر نفتی کشور شود .

۷- ایران منبع بهترین نوع زالوهاي طبی در جهان است که باعث حضور مشتریان خارجی از جمله کشورهای روسیه، ارمنستان و … در کارگاه تولیدی پرورش زالو در کشورمان شده است.

بنابراین کار پرورش زالو به یک نیاز تبدیل شده است که با بازاریابی زالو می توان نیازهای بازار را برطرف نمود و این صنعت را رونق بخشید.

باتوجه به مطالعات و تحقیقات در زمینه‌‌های تولید و پرورش و بازاریابی زالو و سایر تنوع محصولی که می‌توان داشت، دورنمای منطقی از موفقیت این صنعت نمایان می‌سازد و خرید تضمینی زالو که توسط برخی شرکت‌ها ارائه می‌گردد خود بیانگر گواه این مطلب می‌باشد و قیمت تمام شده‌ی پایین زالو در کشور، توان رقابتی با تمامی کشورهای تولیدکننده را ایجاد می‌نماید.

گروه Sellleech با کادری مجرب و آموزش دیده آمادگی خود را در زمینه بازاریابی زالو ، مشاوره پرورش زالو و راهنمایی و همراهی شما سرمایه گذاران در زمینه ایجاد، راه اندازی و توسعه فارم های پرورش زالو در طرح های خانگی، صنعتی و نیمه صنعتی را اعلام می دارد.

ارتباط تلفنی: ۰۹۱۶۰۲۸۴۶۵۸

ارتباط تلگرامی : ۰۹۳۵۷۹۸۵۳۹۲

 (مهندس زارعی)

مطالب مرتبط :

بازار زالو

صادرات زالو

چرا پرورش زالو؟

طرح توجیهی پرورش زالو

مشاوره پرورش زالو

زالو اقتصادی

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

1 نظر

  1. امین محمدی

    سلام عرض ادب خدمت شما بنده دو سال کار زالو را پیش گرفتم داخل استان اصفهان ولی اونطور ک باید و شاید جناب مهندس نبود چکار باید بکنم ممنون میشم جوابشا بهم بدین ب هرجایم بگین مراجعه کردم ولی هنوز هیچ یبار دیگم پیغام گذاشتم ولی جوابی نگرفتم امین محمدی ۰۹۱۳۴۰۲۶۴۰۴

    پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *