اقتصاد مقاومتی زالو

یامقلب القلوب والابصار، یا مدبر الیل و النهار، یا محول الحول و الاحوال، حول حالنا الی احسن الحال

همانگونه که مستحضرید شعار “اقتصاد مقاومتی ، اقدام و عمل”  برای سال ۱۳۹۵ نامگذاری گردید. 

اقتصاد مقاومتی به معنی تشخیص حوزه‌های فشار و متعاقباً تلاش برای کنترل و بی‌اثر کردن آن تاثیرها می‌باشد و در شرایط آرمانی تبدیل چنین فشارهایی به فرصت است همچنین برای رسیدن به اقتصاد مقاومتی باید وابستگی‌های خارجی کاهش یابد و بر تولید داخلی کشور و تلاش برای خوداتکایی تأکید گردد. طبق نظر دولتمردان ایران در تعریف اقتصاد مقاومتی، ضرورت مقاومت برای رد کردن فشارها و عبور از سختی‌ها برای رسیدن به نقاط مثبت ملی نیاز است.

به عبارتی اقتصاد مقاومتی کاهش وابستگی ها و تاکید روی مزیت های تولید داخل و تلاش برای خود اتکایی است.

در اینجاست که می توان صنعت پرسود و نوین پرورش زالو را در چارچوب اقتصاد مقاومتی تشریح نمود.

اقتصاد مقاومتی زالو

اقتصاد مقاومتی زالو

 ایران منبع بهترین نوع زالوهاي طبی در جهان است که یک مزیت نسبی برای اقتصاد ایران به شمار می رود که باعث حضور مشتریان خارجی زیادی در کارگاه های تولیدی پرورش زالو در کشورمان شده است و تولید و پرورش زالو در راستای اقتصاد مقاومتی و اصل تاکید بر روی مزیت های تولید داخل می باشد.

هزینه‌های پایین پرورش زالو در ایران در مقایسه با کشورهای دیگر ، سابقه و قدمت طولانی زالو درمانی در طب سنتی ما و اقلیم و آب و هوای مناسب ما برای پرورش زالو و دردسترس بودن بازار خاورمیانه از مزایای دیگر پرورش زالو در کشور است.

پرورش زالو می تواند به عنوان کسب و کاری زود بازده و کم هزینه معرفی شود چونکه پرورش و تکثیر زالو در طرح خانگی بازگشت سرمایه ی بسیار خوبی دارد و می توان با فضای بسیار کم و سرمایه ی اندک کار را شروع کرد. همچنین می توان طرح صنعتی و نیمه صنعتی را از این حرفه استفاده کرد .

از آنجایی که در پیشینه تاریخی کشور ما توصیه هایی زیادی از طرف طبیبان و حکیمان ایران از قبیل حکیم ابو علی سینا و حکیم جرجانی و…. در مورد زالو درمانی و فواید آن شده است ما می توانیم با تکیه به طب اسلامی و سنتی ایرانی و همینطور طب سوزنی باعث ترویج بیشتر زالو درمانی و فواید آن و استفاده بیشتر از زالو در بین عموم مردم شویم.

 

گروه Sellleech با داشتن تیمی از پزشکان و متخصصان ماهر و  آموزش دیده در زمینه مشاوره و پرورش زالو، آمادگی خود را در زمینه مشاوره پرورش زالو و راهنمایی و همراهی شما عزیزان در زمینه ایجاد، راه اندازی و توسعه فارم های پرورش زالو در طرح های خانگی، صنعتی و نیمه صنعتی را اعلام می دارد.

ارتباط تلفنی: ۰۹۱۶۰۲۸۴۶۵۸

 (مهندس زارعی)

مطالب مرتبط : زالو اقتصادی

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

1 نظر

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *